Jak investujete se mnou?

...soustředíme se na podstatné věci...

Základní filozofie

Když se lidí zeptáte, proč by investovali své peníze, většina odpoví, aby své úspory zhodnotili.

Málokdo si však uvědomuje, že základním úkolem při práci s financemi je dlouhodobě ochránit jejich kupní sílu. Pojmy "ochránit" a "kupní síla" nevolím náhodou.

Všichni chceme mít především jistotu, že o své úspory nepřijdeme a snažíme se je především ochránit.

Bohužel většinou slepě hlídáme pouze nominální hodnotu peněz a zapomínáme na jejich kupní sílu, tedy kolik zboží a služeb si za ně můžeme koupit. Za tisích korun, které si dnes dáme stranou, si za patnáct let zřejmě pořídíte mnohem méně, než dnes. Důležitá je tedy reálná hodnota peněz.

Správné privátní i firemní finanční rozhodování musí být podpořeno znalostmi.

Inteligentní práce s financemi je proto založena na Vaší aktuální situaci, dobrých informacích a dokáže reagovat na Vaše potřeby v budoucnu.

Řídíme se tedy léty prověřenými zásadami inteligentních investorů a svým klientům doporučujeme pouze taková řešení, za kterými si stojíme a která máme vyzkoušena.

Vybudování kapitálu pro rentu / ochrana stávajícího kapitálu

Zkušenost s našimi klienty ukazuje, že je pro ně důležité, aby si vybudovali kapitál, který jim bude sloužit jako renta. Co jim však chybí, je jasná strategie a často i základní povědomí o možnostech.

Při sestavování takového rentiérského portfolia máme připraveny strategie, které jsou založeny na typu investora a jeho cílech.

Definice typu investora (konzervativní, vyvážený, dynamický, agresivní apod.) nejsou tak důležité, protože každý si pod nimi představuje něco jiného. Mnohem důležitější je, co se za nimi skrývá a jakým způsobem lze relativně bezpečně dosáhnout jeho investičního cíle. Jako zásadní vidíme tzv. základní rozložení investice (tzv. alokace aktiv).

Základní rozložení investice

 

Jde o poměr jednotlivých tříd aktiv, do kterých budete investovat. Hlavní pilíře tvoří a konzervativní a dynamická složka, u některých investorů je možno ji případně doplnit o spekulativní složku (která je ale pod kontrolou).
 
Základem je rozložení mezi:
 • akcie a dluhopisy (mají dlouhodobě tzv. negativní korelaci, což znamená, že když akcie rostou, dluhopisy klesají a naopak)
 • hotovost - vytvoření likvidní rezervy (pro nečekané výdaje, případně využití pro atraktivní investiční příležitosti)
 • investice do nemovitostí (jsou téměř nezávislé na vývoji cen akcií a dluhopisů)
 • komodity
 • diverzifikace (měnová, regionální, sektorová, podle tržní kapitalizace firem atd.)
 
Základní rozložení investice (tzv. alokace) je z více než 90% zodpovědné za úspěch investice.

 

Úspěchem v investování není překonat trh, ale dosáhnout svého cíle.

 

Máme proto vytvořena portfolia pro každý investiční profil a časový horizont. Jinak bude vypadat portfolio pro konzervativního investora na 5 let a jinak pro investora s cílem stát se rentiérem, který chce část peněz investovat na dva, část na pět, část na deset nebo více let.

Investovat lze i s minimálními pravidelnými úložkami již od 500 Kč měsíčně. Zajímavou sumu Vám z toho vytvoří kouzlo složeného úročení. Albert Einstein prohlásil, že složené úročení je osmým divem světa. Kdo mu rozumí, vydělá na něm, kdo ne, doplatí na něj.

S kým investujete?

V oblasti investic mám k dispozici své vlastní dlouhodobé zkušenosti i zkušenosti mých klientů, specializované nástroje pro správu investičních portfolií a zkušený analytický tým.

Zásadním kritériem pro správu financí jsou pro nás ochrana kupní síly kapitálu v rámci tzv. wealth managementu, tj. ochrany bohatství a sofistikované investiční poradenství na úrovni evropského privátního bankovnictví.

Vytváříme návrhy investičních portfolií šitých na míru - viz ukázka zde.

 

Ke každému investorovi přistupujeme individuálně a pečlivě zvažujeme návrh investičního portfolia vzhledem k jeho cílům, potřebám a možnostem. Naše doporučení vycházejí z prověřených principů dlouhodobě úspěšných investorů.

Naše zásady

 • Naprostá transparentnost
  Naprostou transparentnost bereme jako základní předpoklad důvěry. Jsme proto vůči Vám, klientům, maximálně otevření a detailně rozkrýváme každý poplatek včetně našich odměn.
 • Prověřené investiční zásady
  Svědomitě dodržujeme jednoduché, ale prověřené investiční zásady – myslet dlouhodobě, rozkládat riziko, nesnažit se načasovat trh a nepanikařit, zvládat emoce. Tedy zásady dlouhodobě úspěšných investorů.
 • Správná alokace (rozložení) aktiv
  Základní rozložení do tříd aktiv představuje více než 90% úspěchu investice. Zbylých 10% představuje načasování nákupu nebo konkrétní volba cenného papíru, fondu či jiného produktu.
 • Zvládání emocí
  Největším rizikem investora je on sám. Abychom zvládali emoce, investujeme podle rozumu, který představuje investiční plán a konkrétní pravidla, jak se zachovat v emočně vypjatých dobách. Poklesy trhů nevyhnutelně přijdou, je to normální. S námi budete mít připravený plán na to, co v takových chvílích dělat.
 • Inteligentní diverzifikace
  Investiční portfolio musí za každých okolností, i v případě problémů kdekoli ve finančním světě, fungovat. Dbáme na to, aby Vaše investice byla inteligentně diverzifikovaná a nevystavujeme se rizikům zbytečně.
 • Vnímáme svou práci jako poslání
  Může to znít nadneseně, ale ve své práci vidíme hlubší smysl. Dávat lidem finanční svobodu je pro nás více než práce, je to pro nás životní poslání.

Možnosti investování se mnou

 • Otevřené podílové fondy
 • ETF fondy (Exchange Traded Funds)
 • Investice do nemovitostí
 • Konkrétní akciové tituly, dluhopisy
 • Speciální investiční projekty
 • Investice do umění

K dispozici máte více než 9.000 fondů z celého světa. Pečlivě sledujeme všechny podstatné parametry a navrhneme Vám inteligentní portfolio, které zohledňuje Vaši situaci.

Zároveň dbáme na to, aby byly vybrané fondy zatíženy co nejnižšími poplatky.

Máte přístup k široké škále nízkonákladových fondů obchodovatelných na burze.

Důležitou součástí Vašeho portfolia by měly tvořit nemovitosti. Bezpečně Vás provedeme celým procesem financování.

Spolupracujeme s renomovanou realitní kanceláří 1Real s.r.o.

Pokud investuje ve vyšších částkách, je možné do Vašeho investičního portfolia zahrnout také konkrétní akciové tituly a dluhopisy kvůli diverzifikaci. Všechny doporučované tituly důkladně prověřujeme. Například emitenti korporátních dluhopisů jsou bonitní společnosti s majetkem v řádu stovek milionů až miliard Kč. Dále máme vlastní zkušenosti na specializovaných trzích, kde dosahujeme nadstandardních výnosů.

Pro náročné investory můžeme zajistit speciální možnosti investic, které nejsou veřejně přístupné a nabízejí účastnit se zajímavých projektů (různé podnikatelské příležitosti, umění, filmové projekty, developerské projekty apod.). Vždy však doporučujeme účastnit se těchto projektů pouze s malou částí svého celkového portfolia a navrhujeme komplexní investiční strategii založenou na důsledné kontrole rizik.

Podívejte se na tři investiční strategie, které také používáme pro své klienty. Jde o strategie, které jsou prověřeny časem:

 

All seasons strategie Raye Dalia                        

- vysoký výnos, minimální kolísání hodnoty

 

Jak investuje Nobelova nadace

- postupný růst hodnoty, čerpání pravidelného příjmu

 

Hodnotová strategie

- maximální dlouhodobý růst hodnoty

Jak vypadá stav portfolia našich klientů?

Můžete se podívat na několik grafů, které představují vývoj hodnoty reálných portfolií některých našich klientů.

PODÍVEJTE SE NA UKÁZKU NÁVRHU INVESTIČNÍCH PORTFOLIÍ: